Ženy dvakrát vítězně proti U.Brodu

V sobotu 13. 2.2016 sehrály dva vítězné zápasy na domácí palubovce se Spartakem Uherský Brod. Družstvo domácích žen nastoupilo bez svých opor Aničky Karbanové (nemoc), Máji Drlíčkové(nemoc), Petry Syslové (služební cesta), Kristýna Dvořáková (studijní povinnosti?), Bára Kučerová (tábor?) a Anička Kamanová (lyžařský pobyt na horách?). Takže výhru lze v tomto počtu považovat za úspěch.
BK Velké Meziříčí – TJ Spartak Uherský Brod 62:56 (14:9, 23:25, 43:38)
Body: Ráčková Julie 22, Veselá Barbora 17, Nikola Syslová 15, Vaďurová Radka 12, Fňukalová Marie, Holánová Zuzana.
BK Velké Meziříčí – TJ Spartak Uherský Brod 57:45 (19:12,32:23,45:32)
Body: Ráčková Julie 25, Veselá Barbora 18, Nikola Syslová 10, Vaďurová Radka 2, Holánová Zuzana 2, Fňukalová Marie.
První zápas začal zcela v pohodě a skóre zápasu otevřela Nikola Syslová jedním proměněným trestným hodem a střelou za dva body, pak se přidala Bára Veselá a excelentní trojkou Radka Vaďurová. Po prvním období hry děvčata vedla 14 : 9. Druhé období začala děvčata laxně bránit a množily se i fauly z naší strany na hráčky Spartaku. Důsledkem byla změna skóre v náš neprospěch. Spartak vedl 25 :23 po půli zápasu. Po příchodu presidenta klubu BK Velké Meziříčí Tomáše Rapušáka a několika diváků z řad rodičů děvčat a jejich kamarádů přišla „vítězná vlna“ a po třetím období děvčata otočila skóre a rázem to bylo plus 5 bodů v náš prospěch. Čtvrtá část hry už byla zcela v naší režii a Julie Ráčková, Nikola Syslová a Bára Veselá svou přesnou střelbou rozdrtila hráčky Spartaku.
Druhý zápas začala děvčata zostra a po 5 minutě vedla 11 : 4. Po polovině hry byl stav zápasu 32 : 23. Díky střelecké chuti Julie Ráčkové, které výborně sekundovaly Bára Veselá a Nikola Syslová, se po třetím období rozdíl v náš prospěch zvýšil o 13 bodů. Zápas hráčky dovedly do vítězného konce s výsledkem 57 : 45.