Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde.

Ženy BK Velké Meziříčí bodovaly na palubovce Šlapanic

V sobotu 27. 2. 2015 ženy BK Velkého Meziříčí sehrály další dva zápasy na palubovce ZŠ Kneslova, se Sokolem Šlapanice
VALOSUN Sokol Šlapanice – BK Velké Meziříčí 59:50 (12:12,27:28,43:42)
Body: Drlíčková Marie 15, Syslová Petra 11, Ráčková Julie 7, Syslová Nikola 7, Vaďurová Radka 6, Kamanová Anna 4, Vránová Petra, Fňukalová Marie.
VALOSUN Sokol Šlapanice – BK Velké Meziříčí 66:55 (8:16,24:32,40:49)
Body: Ráčková Julie 18, Syslová Nikola 13, Syslová Petra 12, Drlíčková Marie 11, Vaďurová Radka 6, Kamanová Anna 4, Vránová Petra 2, Fňukalová Marie.
Hráčky obou družstev začaly velmi vlažně s častými ztrátami míčů pod oběma koši. Naše hráčky potřebovaly mnoho pokusů na úspěšnou střelu. „Čas a průběh hry ukázal velkou slabinu po dobu celého zápasu a to byla hra našich podkošových hráček.“: konstatoval trenér Pavel Kučírek. Tyto ztráty se pak ukázaly jako rozhodující pro výsledek zápasu. K tomu také přispělo odstoupení tří hráček základního kádru pro pět osobních chyb od 5. minuty čtvrtého období hry. V 5. minutě čtvrtého období odstoupila pro pět osobních chyb Anička Kamanová, v sedmé minutě Petra Syslová a v osmé minutě Julie Ráčková. Po třech obdobích hry bylo skóre vyrovnané, domácí Šlapanice vedly 43 : 42. Ve čtvrtém období však naše hráčky vstřelily pouhých osm bodů proti šestnácti bodům Šlapanic. Je třeba pochválit všechny hráčky za odvedenou hru a hlavně nejlepší střelkyni zápasu Máju Drlíčkovou, dále Petru Syslovou, Nikolu Syslovou a Julii Ráčkovou.
Do druhého zápasu hráčky vstoupily s větším odhodláním a touhou vrátit porážku ženám ze Šlapanic. Ženy BK Velké Meziříčí pochopily, že bez zlepšené hry pod oběma koši nelze dosáhnout na vítězství. Na začátku utkání si hráčky BK Velké Meziříčí vzaly k srdci slova a výtky trenéra Pavla Kučírka a po pěti minutách hry vedly 10 : 0. Výborně se „rozstřílela“ Nikola Syslová a první čtvrtina skončila rozdílem osmi bodů v náš prospěch. Druhé období hry skončilo remízou 16 : 16. Hráčky držely rozdíl do druhé minuty čtvrtého období hry, kdy nastal pětiminutový útlum. Hráčky Šlapanic dotáhly na rozdíl jediného bodu. Je třeba vyzdvihnout výkon všech pěti hráček, které v šesté minutě odvrátily atak Šlapanic. Radka Vaďurová zavelela k útoku , následovala ji Julie Ráčková úspěšným trojkovým pokusem. Vše dokonaly přesnými střelami ze střední vzdálenosti Anička Kamanová,Julie Ráčková a Mája Drlíčková. „Rozdíl jedenácti bodů v náš prospěch byl zasloužený a odrážel poměr sil na palubovce.“: podotkl trenér Pavel Kučírek, http://jm.cbf.cz/souteze.html, zde najdete tabulku soutěže OP II ženy a další výsledky.

 

basket1basket2