Žáci U15 BK Velkého Meziříčí i venku porazili Uherský Brod

O víkendu odehráli naši borci dva zápasy s družstvem BK TJ Spartak DDM Uherský Brod ve Sportovní hale v Uherském Brodě

BK TJ Spartak DDM Uherský Brod- BK Velké Meziříčí  47:69 (14:23, 30:38, 37:53)

První sobotní zápas začal pro naše družstvo velmi příznivě a základní pětka ve složení bratři Grodlové, Sýkora, Malec a Topinka vybojovala náskok pouze 7 bodů. Důvodem byl dvojnásobný počet pokusů každého hráče na jeden vstřelený koš, který  pak provázel všechny nastoupivší hráče během celého utkání. Druhé období  hry bylo z pohledu obou týmů  vyrovnané. V rychlejším nárustu skóre v náš prospěch bránila střelecká nemohoucnost našich hráčů, což hráči vyrovnávali dobrou osobní obranou. Díky dobré obraně a rychlým protiútokům náskok narůstal až do vítězného konce.

Sestava a body:, Grodl František 22, Grodl Daniel 19. Topinka 12, Malec 11, Sýkora 3, Špička 2, Němec, Munduch, Trávníček, Kocián, Bratránek, Michlíčková.

BK TJ Spartak DDM Uherský Brod- BK Velké Meziříčí  60:84 (19:13, 32:44, 44:64)

Druhý zápas začal  vyrovnaně, ale poslední 3 minuty první čtvrtiny naši hráči nevstřelili koš. Po laxním závěru našich hráčů v první čtvrtině jsme prohrávali o šest bodů. Druhé období jsme začali důslednou obranou po celém hřišti, za což je potřeba chlapce pochválit. Tato výborná obrana nám vynesla vedení po druhém období vedení 44:32. Pak už skóre narůstalo každou čtvrtinou. I druhý zápas se stal pro nás vítězným.

Sestava a body:, Grodl Daniel 29,  Malec 20, Grodl Daniel 16, Topinka 9, Sýkora 6, Němec 4, Špička, Munduch, Trávníček, Kocián, Bratránek, Michlíčková.

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek, a není jim lhostejné  co jejich ratolesti dělají ve volném čase. Pošlete děti do přípravky basketbalu v tělocvičně ZŠ Školní, kde trénujeme. Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2003 a mladší.