Žáci BK  Velkého Meziříčí smetli z palubovky TBS Přerov

V sobotu 9. 12. 2017 byly odehrány další dva zápasy s družstvem TBS Přerov v místní sokolovně.

TBS Přerov BK Velké Meziříčí 47:99 (15:26, 25:47, 31:77)

První čtyři minuty prvního hracího období byla zcela v režii našeho týmu s výsledkem  0:16. Základní pětka bratři Grodlové, Trávníček, Topinka a Sýkora zcela ovládla hru pod oběma koši a dovolila soupeři pouze 15 bodů. Po první čtvrtině  jsme vedli 26:15. Pak už jsme jen pravidelně střídali všech devět nastoupivších hráčů k utkání. Ve druhém období zápasu domácí hráči zpřesnili hru a stříleli ze všech pozic, které proměňovali. Jediným neduhem některých hráčů byli neproměňované trestné hody, což by se mohlo vymstít s lepším soupeřem. Druhá čtvrtina skončila rozdílem 24 bodů v náš prospěch. Druhá půle byla ve znamení neproměňování trestných hodů. V závěru mohl hráč Topinka pokořit stobodovou hranici, ale bohužel jeden ze dvou trestných hodů neproměnil. Všechny hráče je třeba pochválit za dobrou obranu, díky které jsme získali nespočet míčů.

Sestava a body: Trávníček 27, Grodl František 26, Grodl Daniel 12, Topinka 7, Sýkora 7, Malec 6, Trojan 6, Drápela 4 a Střecha 4

TBS Přerov BK Velké Meziříčí 48:97 (9:28 19:54, 35:75)

Druhý zápas úplně kopíroval začátek prvního zápasu, kdy základní p ve složení Trávníček, Topinka, Grodl Daniel, Malec, Drápela vytvořila náskok 19 bodů. Trenér Doležal Tomáš mohl pravidelně střídat hráče z lavičky. Po poločase, kdy naši borci vedli 54:19,to vypadalo, že padne stobodová hranice. Bohužel 10 neproměněných trestných hodů z 16 způsobilo, že hranice nepadla. Nakonec jsme porazili Přerov o 49 bodů. Je jen škoda, že někteří hráči nejeli z různých důvodů rodinných, mě jako trenérovi nepochopitelných.

Sestava a body: Grodl František 24, Malec 18, Trávníček 16, Grodl Daniel 17, Sýkora 12, Trojan 8, Topinka 2, Drápela 0, Střecha 0

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek,a není jim lhostejné  co jejich ratolesti dělají ve volném čase, pošlete děti do přípravky basketbalu v tělocvičně ZŠ Školní, kde trénujeme vždy v úterý od 17:00, ve středu od 16:00 a v pátek od 16:00. Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2003 a mladší.

POZVÁNKA NA DALŠÍ BASKETBALOVÉ ZÁPASY U15

Na závěr bych chtěl pozvat všechny příznivce kvalitního basketbalu na sobotní (6. ledna 2018) dvojzápas Žáků U15 BK Velké Meziříčí s SKB Zlín začátky 10:00 a 12:00 v tělocvičně ZŠ ŠKOLNÍ Velké Meziříčí.