Žáci BK Velkého Meziříčí smetli z palubovky dosud neporažený tým SKB Zlín

V sobotu 6. 1. 2018 byly odehrány další dva zápasy s družstvem SKB Zlín v tělocvičně ZŠ Školní Velké Meziříčí

BK Velké Meziříčí – SKB Zlín 77:54 (17:17, 33:30, 53:44)

Zápas, který byl soubojem o první příčku v tabulce přeboru, začal tvrdou obranou po celém hřišti z pohledu obou družstev. Docházelo k faulům, které byly trestány trestnými hody na obou stranách. Díky deseti neproměněným trestným hodům Zlína se skóre prvního období hry zastavilo na remíze 17:17. Druhá čtvrtina byla opět vyrovnaná, ale Daniel Grodl trojkou v desáté minutě zvýšil náskok na 33:30. Zápas se začal lámat v náš prospěch ve čtvrté minutě třetí čtvrtiny rychlými nájezdy a dobrým doskokem pod oběma koši. Vedli jsme o devět bodů, ale před námi bylo ještě deset minut čistého času. V páté minutě posledního období opět zavelel k útoku Daniel Grodl a Jan Novák společně s Jáchymem Trávníčkem ho následovali. Šňůrou čtrnácti bodů zcela dorazili sebevědomého soupeře ze Zlína. Vítězství završil trojkou Jan Topinka. Ukázalo se, že tým může vyhrávat, i když je pod tlakem soupeře.

Sestava a body: Grodl Daniel 20,Němec 20, Grodl František 9, Trávníček 8, Novák 7, Topinka 7 7, Malec 4, Špička 2Trojan 6, Kocián, Bratránek, Sýkora .

BK Velké Meziříčí – SKB Zlín 71:55 (20:15, 34:29, 58:42)

Druhý zápas úplně kopíroval začátek prvního zápasu, kdy do šesté minuty byl zápas vyrovnaný.  Za čtyři minuty nastříleli naši borci třináct bodů proti sedmi soupeřů a vedení bylo na naší straně 20:15. Druhou čtvrtinu se soupeř rozstřílel, ale pořád jsme důslednou osobní obranou a bojovností vedli o pět bodů. Třetí čtvrtina rozhodla, díky zlepšené střelbě Matouše Malce a Františka Grodla se skóre zápasu zastavilo na 58:42. Poslední období se už hrálo v poklidu, neustále jsme udržovali náskok 16 bodů.

Sestava a body:Malec 20, Grodl Daniel 18, Němec 13, Grodl František 13, Novák 4, Topinka 3, Špička, Kocián, Bratránek, Sýkora, Trávníček.

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek a není jim lhostejné  co jejich ratolesti dělají ve volném čase, pošlete děti do přípravky basketbalu v tělocvičně ZŠ Školní, kde trénujeme vždy v úterý od 17:00, ve středu od 16:00 a v pátek od 16:00. Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2003 a mladší.

POZVÁNKA NA DALŠÍ BASKETBALOVÉ ZÁPASY MUŽŮ

Na závěr bych chtěl pozvat všechny příznivce kvalitního basketbalu na sobotní (13. ledna 2018 17:00) zápas mužů s TJ Znojmo a nedělní(14.ledna 2018  v 10:00) zápas se Slávií Kroměříž B v tělocvičně ZŠ ŠKOLNÍ Velké Meziříčí.