Žáci BK Velkého Meziříčí sehráli další dvě utkání s BK Maják Vyškov v nadregionálním přeboru

V sobotu 11. 11. 2017 byly odehrány další dva zápasy s družstvem BK Maják Vyškov ve sportovní hale za parkem ve Vyškově.
BK Maják Vyškov BK Velké Meziříčí 45:67 (7:20, 22:30, 29:48)

První čtvrtina sobotního zápasu byla zcela v režii našeho týmu. Základní pětka bratři Grodlové, Novák, Topinka a Dvořák zcela ovládla hru pod oběma koši a dovolila soupeři pouze 7 bodů. V druhém období zápasu domácí hráči zpřesnili hru a stříleli ze všech pozic, které proměňovali. Naši hráči Dvořák a Grodl František pod košem kontrovali a udrželi vedení 30:22 v náš prospěch. Ve třetím období naši hráči nastříleli 18 bodů proti 7 bodům soupeře. Poslední čtvrtina byla vyrovnaná a zápas skončil výsledkem 45:67 v náš prospěch. „Všechny hráče je třeba pochválit za dobrou obranu, díky které jsme získali nespočet míčů.“, podotkl trenér Kučírek.  Velkým problémem jsou však ztráty v poli  díky nepřesným přihrávkám a laxnímu zakončení v rychlém protiútoku.

Sestava a body: Novák 16, Grodl Fr. 16, Topinka 10, Dvořák 8, Grodl D. 8, Sýkora 7, Špička 2, Halačková, Munduch, Bratránek

BK Maják Vyškov BK Velké Meziříčí 54:57 (16:4, 27:19, 37:39)

Druhý zápas začal úplně obráceně než první, díky osmi neproměněným trestným hodům jsme prohrávali 16:4. Ve druhém období jsme se dostali do hry zlepšenou obranou a přesnější střelbou.  V 5. minutě třetí čtvrtiny Topinka svými dvěma trojkami zvrátil výsledek a vedli jsme 39:37. Hráči nepolevili v obraně a byli střelecky při chuti. Skvěle kombinovali. Největším nebezpečím pro soupeře byli rychlé a nekompromisní nájezdy Daniela Grodla ve spolupráci s ostatními hráči Sýkorou a Františkem Grodlem a vše dirigoval Topinka na rozehře. Takže sečteno a podtrženo dvě minuty před koncem zápasu jsme vedli 53:45,  ale soupeř se nevzdával a třemi trojkami snížili na rozdíl tří bodů.

Sestava a body: Grodl Daniel 17, Sýkora16, Topinka 14, Grodl František. 8, Munduch 2, Špička,  Halačková, Bratránek

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek a není jim lhostejné  co jejich ratolesti dělají ve volném čase, pošlete děti do přípravky basketbalu v tělocvičně ZŠ Školní, kde trénujeme vždy v úterý od 17:00, ve středu od 16:00 a v pátek od 16:00. Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2003 a mladší.

POZVÁNKA NA DALŠÍ BASKETBALOVÉ ZÁPASY U15

Na závěr bych chtěl pozvat všechny příznivce kvalitního basketbalu na sobotní (25. listopadu 2017) dvojzápas Žáků U15 BK Velké Meziříčí s Tygry JBC Brno začátky 9:00 a 11:00 v tělocvičně ZŠ ŠKOLNÍ Velké Meziříčí.