Rozpačitý začátek sezóny Velkomeziříčských basketbalistů

Starší minižáci U13 basketbalového klubu Velké Meziříčí sehráli první dvě utkání na  palubovce BC Vysočiny v Jihlavě s družstvy z Jihlavy a Židlochovic.

BC Vysočina – BK Velké Meziříčí  96:79 (20:0, 43:2, 70:13)

V první čtvrtině si naši hráči (první pětka) vybrali nováčkovskou daň a prohráli jí 20 :0. Ve druhé čtvrtině se nám podařilo skórovat, ale pořád naši hráči ztráceli balon, nepřesně si nahrávali, nestačili reagovat na změny hry (útok, obrana) a soupeř bez obrany dával lehké koše.  Po polovině utkání byl stav zápasu 43:2. Po domluvě a vysvětlení trenérem Kučírkem se hra první pětky zlepšila, jak v obraně, tak v útoku. Naši hráči sehráli nejlepší čtvrtinu utkání 27:11. Poslední čtvrtina byla, plně v režii hráčů z Jihlavy. Je nutno pochválit všechny za odvedenou hru v zápase. Byl to jejich první soutěžní zápas v nové sezoně. Jako trenér musím konstatovat:“ Každý hrál to svoje, co zvládá, a doufám, že to bude hráče motivovat k větší aktivitě při tréninku. Je co zlepšovat.“

Sestava a body: Juhas Ondřej 4, Chadim Patrik 4, Přibyl Jakub 4, Michlíčková Adéla 3, Mičín Michael 2, Halačka Jiří 1, Marek Josef, Mičín Daniel, Michlíčková Beáta, Kment Martin, Čermáková Natálie, Němeček David, Říha Jiří, Čermáková Natálie, Kúřil Vojtěch

BK Velké Meziříčí – Sokol Židlochovice 86:12 (20:4, 44:5, 64:11)

„V přestávce mezi zápasy jsme si všechno  v šatně vyříkali a druhý zápas začal úplně jinak, než ten první“, zkonstatoval trenér Pavel Kučírek. Ondra Juhas pochopil, že musí využít své rychlosti a nebál se razantně najet do soupeřova koše a skórovat. Ostatní se připojili a při zlepšené obraně to bylo za 8 minut 20:4. Druhá pětka na lavičce burácela a nastartovalo jí to tak, že ve druhé čtvrtině smetla druhou pětku Židlochovic 24:1. Jirka Halačka ve druhé čtvrtině rozdával  balóny svým spoluhráčům Patriku Chadimovi, bratrům Mičínům, Beatě Michlíčkové a Davidu Němečkovi. Ve čtvrtině čtvrté se prosadil i střelecky. Všech 15 hráčů si zahrálo dostatečný počet minut a někteří konečně pochopili, že bez obrany se nedá vyhrát. Myslím, že všechny děti prožily, krásné sobotní sportovní dopoledne.

Sestava a body: Juhas Ondřej 20, Mičín Michael 12, Halačka Jiří 10, Chadim Patrik 10, Michlíčková Beáta 6, Marek Josef 6, Němeček David 6, Přibyl Jakub 4, Michlíčková Adéla 4, Kment Martin 4, Čermáková Natálie2, Kúřil Vojtěch 2, Mičín Daniel, Čermáková Natálie,  Říha Jiří

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek, a není jim lhostejné, co jejich ratolesti dělají ve volném čase, pošlete děti do oddílu basketbalu Velké Meziříčí.

Trénujeme: ÚTERÝ 16:00-17:00, STŘEDA 16:00-17:00, PÁTEK 16:00-17:30.

Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2007 a mladší.