Další vítězný zápas mladších minižáků U12

Mladší minižáci U12 basketbalového klubu Velké Meziříčí sehráli dvě utkání na palubovce Sportovní haly v Podolí s družstvy SK Renocar Podolí a Sokola Hodonín.

BK Velké MeziříčíSokol Hodonín 52:48 (4:14, 23:22, 36:38)

V první čtvrtině se naši hráči, ve složení Zachoval Vlasta, Mičín Daniel, Marek Josef, Juhas Ondřej a Michlíčková Beáta, nemohli trefit do soupeřova koše. Na některých se opět podepsala nervozita, skóroval pouze Zachoval, který vstřelil jediné čtyři body čtvrtiny, ale dalších jeho pět střel šlo mimo koš. Nejvyšší hráč Marek nevyužil svou výšku pod oběma koši. Všichni hráči střídali dobré chvilky se špatnými. Největším problémem byli přihrávky spoluhráčům. Každý se zbavoval míče, jako kdyby to byl horký brambor. Těchto nepřesností a slabé obrany z naší strany využil  Navrátil z Hodonína, který nám nasázel 5 košů za první čtvrtinu. Po první čtvrtině jsme prohrávali 4:14. Druhá pětka do druhé čtvrtiny nastoupila ve složení Halačka Jiří, Šiljeg Filip,, Mičín Michael, Kment Martin a Michlíčková Adéla. Na začátku druhé čtvrtiny se Michlíčková Adéla uvedla dvěma výbornými doskoky pod košem soupeře, ze kterých vstřelila důležité body. Za čtyři minuty svou rychlou hrou Šiljega Filipa, dobrou obranou Kmenta Martina a přesnější střelbou Halačky Jirky naši hráči vyrovnali a dokonce přidali bod navrch. Po polovině utkání jsme vedli 23:22. Tento stav vybudil i hráče první pětky ke zlepšené hře v útoku, ale obrana opět selhala, hlavně hráče Navrátila, který nám opět nasázel 12 bodů. Tuto čtvrtinu jsme prohráli 13:16, takže po třech čtvrtinách zcela otevřený zápas a rozhodovalo se opět ve čtvrté čtvrtině.  Naši hráči začali najíždět do koše dvojtaktem, při kterém byli faulováni soupeřem. Ukázalo se, že trestné hody nejsou naší silnou zbraní. Ve čtvrté čtvrtině jsme jich z 12 neproměnili 7. Agresivní obrana a rychlost Kmenta, Šiljega a Halačky nám dopomohla k těsnému vítězství. „Máme před sebou dlouhou cestu a stále je a bude co zlepšovat a uvidíme, jak se s tím poperou jednotlivý hráči na tréninku“: konstatoval trenér Pavel Kučírek. Nutno pochválit i střídající hráče: Klimentovou Emmu, Musila Marka, Krause Simona, Čermákovou Natálii a Přibyla Jakuba, kteří zahráli v rámci svých možností. Pro některé to byl první zápas v životě.

Sestava a body: Šiljeg Filip 10, Halačka Jiří 9,  Michlíčková Adéla 7, Zachoval Vlastimil 6, Marek Josef 6, Kment Martin 5, Mičín Michael 3, Michlíčková Beáta 2, Juhas Ondřej 2, Přibyl Jakub 1, Klimentová Emma, Mičín Daniel, Čermáková Natálie, Musil Marek a Kraus Simon.

BK Velké MeziříčíSK Renocar Podolí 18:131 (2:36, 8:69, 10:105)

Druhý zápas  byl zcela odlišný, naši hráči hráli s družstvem, které nás přehrálo po všech stránkách. Naši hráči nestačili v obraně. Avšak byli i úseky hry, kdy naši hráči překonali obranu soupeře a skórovali do jeho koše. „Doufám, že zápas přivede hráče ke zvýšené tréninkové píli. Musíme zapracovat na rychlosti v obraně, přihrávce, zlepšit driblink a uvolnění hráče pro míč“: říká trenér Pavel Kučírek.

Sestava a body: Halačka Jiří 6, Šiljeg Filip 4, Michlíčková Adéla 4, Zachoval Vlastimil  2, Marek Josef 2, Kment Martin, Přibyl Jakub, Klimentová Emma, Mičín Michael, Mičín Daniel, Michlíčková Beáta, Juhas Ondřej, Čermáková Natálie, Musil Marek a Kraus Simon

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek, a není jim lhostejné, co jejich ratolesti dělají ve volném čase, pošlete děti do oddílu basketbalu Velké Meziříčí.

Trénujeme: ÚTERÝ 17:00-18:00, STŘEDA 16:00-17:30, PÁTEK 15:30-16:30.

Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2006 a mladší.