První vítězný zápas mladších minižáků U12

Mladší minižáci U12 basketbalového klubu Velké Meziříčí sehráli první dvě utkání na domácí palubovce ZŠ Školní s družstvy z Brna: Basket Kohouti a SK Královo Pole.

BK Velké MeziříčíBasket Kohouti Brno 26:79 (0:22, 8:40, 22:59)

V první čtvrtině si naši hráči (první pětka) vybrali nováčkovskou daň a prohráli jí 0:22. Ve druhé čtvrtině se nám podařilo skórovat, ale pořád naši hráči nestačili reagovat na změny hry (útok, obrana) a soupeř bez obrany dával lehké koše.  Po polovině utkání byl stav zápasu 8:40. Po domluvě a vysvětlení trenérem Kučírkem se hra první pětky rapidně zlepšila, jak v obraně, tak v útoku. Naši hráči v této čtvrtině sehráli zcela vyrovnanou „ partii“ se soupeřem z Brna a čtvrtina skončila 14:19. Poslední čtvrtina byla, plně v režii Skokanů z Brna. Je nutno pochválit všechny za odvedenou hru v zápase. Byl to jejich první soutěžní zápas v životě. Jako trenér musím konstatovat:“ Každý hrál to svoje, co zvládá, a doufám, že to bude hráče motivovat k větší aktivitě při tréninku. Je co zlepšovat.“

Sestava a body: Michlíčková Adéla 6, Chadim Patrik  6, Zachoval Vlastimil 4, Klimentová Emma 2, Peterka Jiří 2, Mičín Michael 2, Mičín Daniel 2, Přibyl Jakub 2, Michlíčková Beáta, Šiljeg Filip, Juhas Ondřej, Marek Josef, Kment Martin, Halačka Jiří, Čtveráčková Vendula

BK Velké MeziříčíBasketbal SK Královo Pole Brno 58:50 (4:24, 26:26, 38:48)

Druhý zápas začal z naší strany opět vlažně, bez obrany a po čtvrtině hry byl stav 4:24. Opět to vypadalo na debakl. Záměr vyměnit pořadí pětek se vydařil. Bojovnější a pohyblivější pětka vedená Jirkou Halačkou a Filipem Šiljegem, kterým výborně sekundovali Adéla Michlíčková, Ondra Juhas a Martin Kment. Hráči rychlou hrou a  agresivní obranou za čtvrtinu zcela vyrovnali stav zápasu na 26:26. A začalo to od nuly, diváci bouřili, hráči byli plni emocí a hra první pětky se ve třetí čtvrtině zlepšila. Prohráli čtvrtinu jen o 10 bodů. Začátek poslední čtvrtiny byl nervózní, Filip Šiljeg s Jirkou Halačkou neproměnili 4 trestné hody. Lavička skandovala „Vel Mez do toho“ a hnala své spoluhráče za vítězstvím. Čtvrtá minuta rozhodla, kdy šňůrou 16 bodů jsme urvali vítězství na naší „stranu“. Radost byla Velká a všichni ukázali, že umí bojovat. Touto cestou bych chtěl poděkovat všem hráčům za bojovnost a „emoce“. Poděkování patří také divákům, kteří férově fandili.

Sestava a body: Halačka Jiří 14, Šiljeg Filip 12, Zachoval Vlastimil  11, Michlíčková Adéla 8, Kment Martin 8, Chadim Patrik 2, Přibyl Jakub 2, Marek Josef 1, Klimentová Emma, Peterka Jiří, Mičín Michael, Mičín Danie , Michlíčková Beáta, Juhas Ondřej, Čtveráčková Vendula

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek, a není jim lhostejné, co jejich ratolesti dělají ve volném čase, pošlete děti do oddílu basketbalu Velké Meziříčí.

Trénujeme: ÚTERÝ 17:00-18:00, STŘEDA 16:00-17:30, PÁTEK 15:30-16:30.

Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2006 a mladší.