První ligové vítězství juniorů

Na konci minulé sezony vznikl nápad na spojením týmů BK Velké Meziříčí a TJ Třebíč a pokus o postup do ligy juniorů U19.

Po vyhrané kvalifikaci začala příprava týmu na novou sezonu pod hlavičkou BK Velké Meziříčí, vzhledem k lepšímu zázemí zdejšího týmu a také díky více hráčům z Velkého Meziříčí a okolí. První říjnový víkend do Velkého Meziříčí zavítaly dva severomoravské týmy s velkou basketbalovou tradicí.

BK Velké Meziříčí – NH Ostrava 62:73 (16:17, 28:41, 43:56)

S týmem z Ostravy hráli domácí vyrovnanou partii a v některých fázích zápasu soupeře i přehrávali. Rozhodla větší zkušenost na straně ostravských hráčů. Nicméně dojem domácí hráči zanechali velmi dobrý a od přítomných diváků sklidili potlesk a uznání.
Sestava a body BK Velké Meziříčí: Sladký 25, Šmíd 12, Vrtal 10, Ferdan 5, Ostrý 3, Chovan 3, Studený 2, Mikoláš Jakub 2, Mezlík, Ivančík, Klapal a Dufek, trenéři Kučírek, Rapušák a Filla.

BK Velké Meziříčí – BK Opava 53:52 (17:6, 31:22, 44:36)

Do nedělního zápasu nastupoval domácí tým s touhou po vítězství. V kvalifikaci o ligu se tímto soupeřem utkali a prohráli o 15 a o 23 bodů. V první čtvrtině vedli domácí 10:0, 15:1 a 17:3. Pak ale přišel jejich herní útlum a soupeř začal náskok stahovat. V poločase vedli domácí hráči o devět bodů a mohly je mrzet neproměněné trestné hody. Před půlkou zápasu jich nedali pět za sebou. A jak se ukázalo ve druhé polovině zápasu, každý bod byl velmi důležitý a ten jeden bod navíc, dokonce rozhodující.
Ve třetí čtvrtině se jim proti houževnatému soupeři nepodařilo přejít do rozhodujícího úniku, i když už vedli 44:32. V poslední části utkání došlo k velkému dramatu, když dvě minuty před koncem se opavským hráčům podařilo vyrovnat na 49:49. Když už se domácím hráčům zásluhou čtyř bodů rozehrávače Honzy Sladkého a obraně zbývajících hráčů podařilo odskočit na rozdíl více než jednoho koše, sekundu před koncem přišel naprosto zbytečný faul domácího hráče na hranici tříbodového území. A tak střílel soupeř tři trestné hody. Po prvních dvou proměněných střelách se pokusil poslední střelu nahodit, aby se odrazila k hostujícím hráčům a ti by mohli ještě vyrovnat stav zápasu. Nahození se nepodařilo a míč k překvapení střelce skončil v koši. Tím pádem vyhazovali míč domácí a ti dlouhým vyhozením na kapitána Martina Šmída neumožnili hostům další šanci.