Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde.

Poloviční úspěch mladých basketbalistů BK Velké Meziříčí U13 na domácí palubovce.

Starší minižáci U13 basketbalového klubu Velké Meziříčí sehráli první dvě utkání na  domácí palubovce s družstvy SAM Brno a Sokol Židlochovice. 

  BK Velké Meziříčí  – SAM Brno 12:93 (6:30, 10:54, 10:71)

Naši hráči vyvinuli snahu a někteří jedinci i bojovali, ale snaha nestačí, protože se musí bránit a v útoku dávat dvojtakty a volné střely poblíž koše. Lepší soupeř z Brna byl nad naše síly. 

  Sestava a body: Mičín Daniel 4, Juhas Ondřej 2, Chadim Patrik 2, Marek Josef 2, Čermáková Natálie  2, Kúřil Vojtěch Přibyl Jakub 4, Michlíčková Adéla 3, Mičín Michael 2, Halačka Jiří 1, Kment Martin, Čermáková Natálie, Němeček David, Šiljeg Filip, Musil Marek

BK Velké Meziříčí – Sokol Židlochovice 93:18 (24:4, 45:8, 75:10)

Druhý zápas byl proti slabšímu soupeři, který také moc nebránil, a proto se naši hráči prosadili relativně zlepšenou hrou v útoku. V obraně to opět skřípalo, ale pochvalu zaslouží za některé kombinační akce, které končily jasným košem. 

   Sestava a body: Němeček David 19, Michlíčková Adéla 17, Kment Martin 12, Juhas Ondřej 8, Přibyl Jakub 8, Mičín Michael 8, Šiljeg Filip 6, Kúřil Vojtěch 5, Halačka Jiří  4, Chadim Patrik 2, Čermáková Natálie 2, Marek Josef 2, Čermáková Natálie, Musil Marek, Mičín Daniel 

Co říci závěrem:“ Hráče je třeba pochválit a Ti si musí uvědomit, že se  musí plně soustředit na jakoukoli činnost v zápase. Pokud má bránit, tak zaujmout správný postoj v obraně a nenechat hráče uniknout bez míče, Dále je třeba proměňovat šance pod košem a nebát se vyskočit pro odražený míč. Správně zpracovat míč chycením do dvou rukou, ne ho srážet. Driblink používat pro překonání hráče soupeře, čímž vytvoří početní převahu družstva na hřišti.

Dále je třeba poděkovat všem rodičům, kteří se podíleli na hladké organizaci turnaje a zabezpečili pro všechny přítomné diváky lehké občerstvení.

 

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek, a není jim lhostejné, co jejich ratolesti dělají ve volném čase, pošlete děti do oddílu basketbalu Velké Meziříčí.

Trénujeme: ÚTERÝ 16:00-17:00, STŘEDA 16:00-17:00, PÁTEK 16:00-17:30.

Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2007 a mladší.