Nutná výhra na cestě k vítězství v nadregionální soutěži U15.

Žáci BK  Velkého Meziříčí sehráli předposlední dvě utkání s BK Maják Vyškov v nadregionálním přeboru na domácí palubovce.

V sobotu 5. 5. 2018 byly odehrány další dva zápasy s družstvem BK Maják Vyškov ve sportovní hale ZŠ Školní ve Velkém Meziříčí.
BK Velké Meziříčí – BK Maják Vyškov 67:55 (19:10, 35:24, 50:38)

První čtvrtina sobotního zápasu byla celkově rozháraná a naši hráči si mysleli, že vítězství bude snadné. Opak byl pravdou, ale přesto jsme celý zápas tahali za „delší konec“. Naše vedení v zápase se pohybovalo okolo deseti bodů.  Základní pětka bratři Grodlové, Novák, Topinka a Sýkora zcela ovládla hru pod oběma koši. Druhé období zápasu bylo vyrovnané. Ve třetí čtvrtině se střelecky prosadil Malec. Poslední čtvrtina byla vyrovnaná, v níž Sýkora zúročil svoji výšku a kraloval pod oběma koši. Nutno pochválit i Trávníčka za jeho rychlé a nekompromisní nájezdy do vnitřního prostoru. Zápas skončil výsledkem 67:55 v náš prospěch. Avšak stále velkým problémem jsou  ztráty v poli, díky nepřesným přihrávkám a laxnímu zakončení v rychlém protiútoku. V neposlední řadě je problém udržení protihráče při obranném doskoku.

Sestava a body: Sýkora 17, Grodl František 12, Malec 10, Trávníček 10, Novák 8, Grodl Daniel. 7, Topinka 3, Bratránek, Trojan, Špička

BK Velké Meziříčí – BK Maják Vyškov 85:46 (19:10, 35:24, 50:38)

Druhý zápas začal úplně jinak než první. Díky důsledné osobní obraně po celém hřišti naši hráči nedovolili soupeři téměř nic. U hráčů byla vidět větší radost ze hry a tím pádem se dařilo i střelecky. V první čtvrtině střelecky bodoval Novák. Ve druhém období se  hra vyrovnala, ale po půlce utkání jsme vedli o 30 bodů. Hráči nepolevili v obraně a byli střelecky při chuti. Skvěle kombinovali. Sebedůvěra se zvedla a hráči se nebáli vystřelit i za 3 body. Topinka třikrát, Malec a Trávníček po jedné trojce. Sečteno a podtrženo výhra o 39 bodů byla zadostiučiněním předvedenému výkonu celého družstva.

Sestava a body: Topinka 19, Grodl Daniel 13, Sýkora 12, Novák 12, Grodl František 9, Malec 9, Trávníček 7, Bratránek 2, Trojan 2, Špička

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek, a není jim lhostejné  co jejich ratolesti dělají ve volném čase. Pošlete děti do přípravky basketbalu v tělocvičně ZŠ Školní, kde trénujeme vždy v úterý od 17:00, ve středu od 16:00 a v pátek od 16:00. Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2003 a mladší.