Junioři na severu Moravy naprázdno

Výjezd juniorů Velkého Meziříčí na palubovky soupeřů ze severní Moravy nepřinesl další vítězství, domů se vrátili bez bodu.

BK Opava – BK Velké Meziříčí 58:51 (22:13 35:25 46:41)

Velkomeziříčtí odjeli na sever Moravy s odhodláním získat další body na cestě k záchraně. Hrálo se brzy po obědě, protože v 18.00 ve stejné hale hrála BK Opava proti BK Lions Jindřichův Hradec utkání základní části Basketbal Kooperativa NBL.

Zápas začal lépe pro domácí, kteří po první čtvrtině vedli rozdílem devíti bodů. Druhá čtvrtina byla vyrovnaná, a proto v polovině utkání ztráceli hosté deset bodů. „Třetí čtvrtinu jsme vyhráli 16:9 a snížili skóre zápasu na rozdíl pěti bodů a vypadalo to, že se zápas otáčí. V 7. minutě posledního období při tříbodové ztrátě ale bohužel zaúřadovali rozhodčí a po vlažném výkonu po celý zápas se rozpískali v náš neprospěch. Odpískali pátou osobní chybu Janu Sladkému za zákrok, který se nijak nevymykal obdobným v průběhu celého zápasu a tím ovlivnili zbytek zápasu. Bohužel zápas jsme si prohráli také sami velmi častými ztrátami míčů a nepřesnostmi v zakončování rychlého protiútoku. Dále se přidala i střelecká nemohoucnost našich hráčů (33 % úspěšnost hodů za dva body), 50 % úspěšnost trestných hodů, nedali jsme jedenáct bodů ze všech trestných hodů za zápas. To všechno mělo vliv na naší těsnou prohru,“ popsal trenér Pavel Kučírek a dodal, že je třeba všechny hráče pochválit za odvedený výkon. „Je to další zkušenost pro všechny hráče. Třešničkou celé soboty byl zápas Basketbal Kooperativa NBL BK Opava versus BK LIONS Jindřichův Hradec, které naši borci zhlédli večer ve stejné hale, kde odehráli svůj odpolední zápas ligy U19,“ dodal Pavel Kučírek.

Body

Matěj Vrtal 20, Jan Sladký 14, Martin Šmíd 10, Vojtěch Dufek 6, Jiří Studený 1, Lukáš Ivančík 0, Jan Mikoláš 0, Tomáš Chovan 0, Ostrý Adam 0, Jakub Mikoláš 0.

BK NH Ostrava – BK Velké Meziříčí 100:70 (34:14 56:29 72:47)

Na nedělní zápas byli podle slov Pavla Kučírka hráči nabuzeni a šli do něj opět s odhodláním bojovat s těžkým soupeřem o co nejlepší výsledek. „Pět minut po začátku zápasu byl zápas vyrovnaný, ale během dalších pět minut jsme neubránili střelce Ostravy a rozdíl rázem narostl na dvacet bodů. Ostatní čtvrtiny jsme přitvrdili hru a drželi krok se soupeřem. Největším problémem byli střelci Ostravy a naše slabá obrana. Máme co zlepšovat při obranném a útočné doskoku, kde byli naše největší ztráty. Za částečný úspěch lze považovat vítězství ve třetí čtvrtině,“ hodnotil trenér Pavel Kučírek s tím, že hrát se dá s každým soupeřem, ale každý hráč musí hrát naplno a vše na palubovce podřídit kolektivu. Zajímavostí zápasu bylo, že všech deset hráčů nastoupilo do zápasu a každý zatížil konto soupeře nějakým tím bodem.