Junioři hostili celek Pezinka

O uplynulém víkendu sehráli junioři Velkého Meziříčí přátelský dvojzápas s družstvem BK Pezinok na domácí palubovce.

„O minulém víkendu nás navštívili naši přátelé z basketbalového klubu BK Pezinok, pod vedením trenéra Vladimíra Kuzněcova (vynikající hráč BK Pezinok 90. let a přelomu století) Utkání pro oba týmy byla přípravou před dalším kolem ligy juniorů o následujícím víkendu,“ vysvětlil důvod společného duelu trenér domácího týmu Pavel Kučírek.
Sobotního a nedělního zápasu se zúčastnilo pouze deset hráčů. „Je škoda pro ostatní nezúčastněné, kteří nevyužili šanci si vyzkoušet své individuální a herní dovednosti v přátelském zápase, ve kterém mohli dostat tak drahocenné minuty v utkání dobré úrovně.

Oba týmy byly vyrovnané, ale hráči BK Pezinok ukázali větší bojovnost a rvavost, úspěšnější střelbu a téměř stoprocentní střelbu trestných hodů. Toto všechno našim hráčům chybělo, přistupovali k zápasu laxně a někteří hráči mi připadali duchem jinde,“ hodnotil Pavel Kučírek s tím, že se musí každý hráč zamyslet sám nad sebou a ve své hlavě si srovnat, čeho chce dosáhnout ve sportu a v danou chvíli být mentálně přítomen při činnosti, kterou provozuje.

BK Velké Meziříčí – BK Pezinok 58:70 (9:14, 26:33, 44:54)

V první polovině sobotního utkání drželi domácí hráči krok i přes různé nepřesnosti v přihrávkách, střelbě prohrávali pouze o sedm bodů.
V 5. minutě čtvrté čtvrtiny se domácím podařilo stáhnout až na rozdíl čtyř bodů, ale opět se přestalo dařit a soupeř zpečetil jejich porážku trestnými hody v poslední minutě utkání.

Body

Vojtěch Dufek 12 TH4/2, Matěj Vrtal 12 TH8/4,Jan Sladký 11, Jakub Mikoláš 7 TH 2/1, Martin Šmíd 6, Daniel Klapal 4, Jan Sýkora 4, Tomáš Chovan 0, Jaroslav Rosa 0, Jan Mikoláš 0.

BK Velké Meziříčí – BK Pezinok 52:85 (13:19, 22:46, 35:65)

Na nedělní zápas byli hráči nabuzeni sobotní porážkou. Raketový nástup mladíčka Jana Sýkory, který během čtyř minut vstřelil soupeři sedm bodů a poslal domácí do vedení 7:3. Pak převládla podle slov trenéra Pavla Kučírka laxnost, pomalý návrat do obrany, odstrašující střelba ze střední vzdálenosti a v neposlední řadě tragická střelba trestných hodů. „Jakub Mikoláš z pěti trestných hodů nedal žádný a neustále ztrácel koncentraci na hru, díky svým neustálým připomínkám a divení rozvrátil morálku celého týmu. Stále si nemůže zvyknout na tvrdou hru a bohužel není sám. Je pořád co napravovat a zlepšovat,“ podotkl trenér Pavel Kučírek.