Junioři doma na výhru nedosáhli

Mladí basketbalisté BK Velké Meziříčí nestačili doma v lize juniorů U19 ve dvou utkáních na celek TJ Slavia Kroměříž.

BK Velké Meziříčí – TJ Slavia Kroměříž 46:78 (16:16, 25:33, 33:56)

Domácí borci nastoupili do zápasu s odhodláním poprat se o vítězství se soupeřem z Kroměříže. „Nástup v první čtvrtině hry byl výborný, po šesti minutách hry jsme vedli 12:6. Po první čtvrtině se týmy rozešly na přestávku smírně za výsledku 16:16,“ komentoval trenér Pavel Kučírek.

Ve druhé čtvrtině domácí hráči neudrželi koncentraci ve hře i obraně a navíc se připojila střelecká nemohoucnost meziříčských hráčů při střelbě za dva a tři body. „Takže po půlce zápasu jsme udrželi rozdíl osm bodů v náš neprospěch. Ve třetí čtvrtině jsme neubránili střelce trojek a výsledek opět narostl na rozdíl 23 bodů ve prospěch soupeře.

Výsledek o 32 bodů byl ale důsledkem velkého množství ztrát a málo agresivní obrany a v neposlední řadě střeleckou nemohoucností našich hráčů. Každý z hráčů musí zlepšit poziční střelbu a bojovat o každý míč, což je úkol pro další tréninky. Pozitivem zápasu je, že kolektivní pojetí a dobré čtení hry všemi hráči jsou cesty k vítězství v dalších zápasech,“ dodal kouč domácích.
Body: Matěj Vrtal 19, Jan Sladký 12, Tomáš Chovan 3, Tomáš Ferdan 3, Jakub Mikoláš 3, Jiří Studený 2, Vojtěch Dufek 2, Martin Šmíd 2, Jakub Mezlík 0, Lukáš Ivančík 0, Jan Mikoláš 0.

BK Velké Meziříčí – Jiskra Kyjov 56:84 (26:23 38:36 50:56)

Na nedělní zápas byli podle slov Pavla Kučírka hráči nabuzeni a šli do zápasu s odhodláním bojovat s těžkým soupeřem z čela tabulky o co nejlepší výsledek. Hráči chtěli odčinit sobotní porážku. Z pohledu trenéra Pavla Kučírka a jeho asistenta Tomáše Rapušáka, to znamená více zabojovat, zvýšit agresivitu v obraně a zlepšit úspěšnost v proměňování střeleckých šancí.

„Hráči začali nebojácně a první čtvrtinu vyhráli 26:23. Po polovině byl výsledek stále optimistický, naši borci vedli 38:36, je jen škoda, že Mikoláš a Šmíd neproměnili trestné hody.
Ve třetí čtvrtině opět nastalo několik hluchých minut z pohledu obrany i střelby, ztratil se kolektivní duch. Po třetí čtvrtině jsme ztráceli šest bodů na soupeře z Kyjova. Ve čtvrté čtvrtině soupeř

šňůrou třináct bodu odskočil na rozdíl devatenáct bodů, což naše hráče zlomilo a konec zápasu dohrávali náhradníci. Výsledek je pro mě přijatelný z pohledu hry, kdy jsme už tři čtvrtiny dokázali držet krok se soupeřem,“ doplnil trenér Kučírek s tím, že je to v hlavách všech hráčů chtít ze sebe vydat maximum jak na tréninku, tak při utkání.