Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde.

Důležité body pro Juniory

Víkendový výjezd Juniorů Velkého Meziříčí na palubovky soupeřů ze Severní Moravy přinesl další důležité body.

BC Nový Jičín – BK Velké Meziříčí 112:47 (28:8, 50:20, 73:34)

„Ani dlouhá cesta do místa zápasu hráče neomlouvá z debaklu, který jim uštědřil tým Nového Jičína. Nejvíce mně vadí, když se hráči nechají zatlačit pod svůj koš a nedokážou vytlačit hráče soupeře z vnitřního prostoru (tzv. box aut)a dále poprat se o výsledek,“ uvedl trenér Pavel Kučírek. Podle jeho slov nejde ani tak o velký počet ztrát míčů velkomeziříčských hráčů v první čtvrtině, které měly za následek rozdíl dvacet bodů v jejich neprospěch.

„Druhá čtvrtina byla z naší strany už nebojácnější, hráči zpřesnili hru a přitvrdili. Velký problémem byly rychlé protiútoky soupeře, po kterých skóre narůstalo závratnou rychlostí, která našim hráčům chyběla při návratu do obrany. Dále pak je to vůle hráče udělat něco pro kolektiv nejen pro sebe, tzv. se kousnout. Na konci třetí čtvrtiny se konečně prosadil pod košem soupeře Matěj Vrtal a společně s Jakubem Mikolášem nastříleli během tří minut deset bodů. Dalším kladem a snad jediným byla hra Jakuba Mikoláše, který ve třetí čtvrtině získal aktivní obranou několik míčů a tím také možnost nájezdu na soupeřův koš,“ dodal Pavel Kučírek. Ve čtvrté čtvrtině opět převládl ve hře hostů z Vysočiny individualismus, ač basketbal je hra kolektivní.

Vysvobozením pro všechny byl hvizd rozhodčího po závěrečném klaksonu. „Jediným světlým okamžikem jinak černé soboty byla vynikající večeře v restauraci nad halou. Po rozboru zápasu trenéra se hráči odebrali na pokoje, aby zpytovali svědomí a odpočinuli si na nedělní zápas v Karviné,“ hodnotil utkání Pavel Kučírek.

Body

Matěj Vrtal 19, Jan Sladký 12, Tomáš Chovan 9, Jakub Mikoláš 3, Michal Krejčí 2, Vojtěch Dufek 2, Adam Ostrý 0, Martin Šmíd 0, Lukáš Ivančík 0, Daniel Klapal 0.

Sokol Karviná – BK Velké Meziříčí 60:69 (23:15, 34:35, 48:53)

Nedělním zápasem chtěli odčinit hráči debakl z Nového Jičína a šli do zápasu s odhodláním bojovat s těžkým soupeřem o co nejlepší výsledek.
„Zlepšený pohyb v obraně přinesl své ovoce, když po šesti minutách byl stav 11:11. Hráče nakoplo vědomí, že tým Sokolů z Karviné je hratelný, ale v přemíře chtění hráči chybovali ve střelbě z pod koše a tak první čtvrtina skončila rozdílem osmi bodů v náš neprospěch. Hráči se o přestávce vzájemně vyhecovali a soustředěnou hrou ve druhé čtvrtině smetli Sokoly z Karviné 20:11,“ komentoval druhé utkání velkomeziříčský trenér.

Třetí čtvrtina začala velmi nervózně ze strany obou družstev, až ve třetí minutě padly první body a skóre bylo jako na houpačce. „Naši borci zvýšili svůj náskok na pět bodů. V 1. minutě čtvrté čtvrtiny odstoupil ze hry pro pět faulů rozehrávač Jan Sladký „Kozina“. Naše borce to nepoložilo a naopak se semkli a pod vedení kapitána Martina Šmída „Šmíduse“ mezi druhou a pátou minutou ulétli Sokolům na rozdíl dvanácti bodů. Tento rozdíl se ukázal, jako klíčový,“ podotkl k zápasu trenér Pavel Kučírek.

Podle jeho slov je tentokrát možné pochválit všechny hráče za kolektivní výkon a vyzdvihnout výkony Matěje Vrtala a Vojty Dufka pod vlastním košem a košem soupeře. „Střelecky se prosadil Vojta Dufek, skvěle mu sekundovali Jakub Mikoláš, Jan Sladký a Martin Šmíd. Doufejme, že vítězství 69:60 bude všechny hráče kladně motivovat k dalšímu zlepšování se v tréninku a hlavně musí na tréninku přitvrdit v obraných činnostech,“ uzavřel Pavel Kučírek.

Body

Vojtěch Dufek 22, Matěj Vrtal 17, Jan Sladký 13, Jakub Mikoláš 10, Martin Šmíd 7, Tomáš Chovan 0, Michal Krejčí 0, Adam Ostrý 0, Lukáš Ivančík 0, Daniel Klapal 0.