Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde.

Další vítězství mladých basketbalistů BK Velké Meziříčí U13 na palubovce Sokola Podolí.

Starší minižáci U13 basketbalového klubu Velké Meziříčí sehráli další dvě utkání na   palubovce Sokola Podolí s družstvy Tatranu Kohoutovice (Basket Kohouti) a Sokola Podolí

Basket Kohouti – BK Velké Meziříčí  64:72 (26:12, 33:38, 42:62)

Do prvního hracího období nastoupila  děvčata spolu s Ondrou Juhasem, hra se nedařila,  a než se rozkoukali, prohrávali 14:2. V druhé polovině prvního hracího období  Ondra svými nájezdy zkorigoval stav na 26:12. Druhá pětka ve složení Vojta Kúřil, Jiří Halačka, Jakub Přibyl,  Daniel Mičín a Michael Mičín se zakousli do Kohoutů se lví silou a otočili zápas. Po polovině utkání jsme vedli o 5 bodů. Trenér Kohoutů, chtěl zvrátit stav zápasu a do třetí čtvrtiny nasadil, hráče z druhé čtvrtiny, ale děvčatům se začalo dařit a Ondra Juhas konečně pochopil,  že je třeba nekompromisně najíždět a dávat jisté koše o desku. Nebojácnou hrou navýšili rozdíl na 20 bodů v náš prospěch. Vypadalo to, že je rozhodnuto, ale trenér Kohoutů poslal do boje lepší pětku. Chlapci museli čelit drtivému nástupu Kohoutů. Během 5 minut snížili náš náskok až o 13 bodů. Způsobily to časté ztráty míčů a zbrklost našich hráčů. Největším problémem celého zápasu byla liknavá obrana ze strany našich hráčů. Konec zápasu vzali do svých rukou Jirka Halačka s Kubou Přibylem a zápas dotáhli do vítězného konce. Je třeba pochválit všechny hráče za bojovnost, kteří v rámci svých možností dělali, co mohli:“ konstatoval trenér Pavel Kučírek“. Každý hráč se musí zamyslet sám nad sebou, jestli do zápasu dává své maximum, co zvládá. Jedná se hlavně o činnosti v obraně, zpracování míče a v neposlední řadě  i podkošová střelba. Basketbal je kolektivní sport a bez obrany všech hráčů na hřišti se zápasy nevyhrávají!  

Sestava a body: Juhas Ondřej 17, Mičín Michael 11, Halačka Jiří 10, Přibyl Jakub  9, Michlíčková Adéla 8, Jelenová Martina 6, Kúřil Vojtěch 2, Kment Martin 2, Říha Jiří 2, Žampová Karolína 2, Mičín Daniel 2, Marek Josef 1, Čermáková Natálie, Musil Marek, Čermáková Natálie

Sokol Podolí – BK Velké Meziříčí  93:49 (22:10, 37:25, 60:37)

Tento zápas následoval po půlhodinové přestávce, dalo by se napsat, že hráči byli v tempu z předešlého zápasu. Opět zvítězila laxnost některých hráčů a nedůslednost většiny hráčů v obraně. Příkladem je Martin Kment, jinak rychlý hráč s dobrou technikou driblinku, který při přechodu do obrany všechno vypustí a nepracuje dobře pro družstvo v obraně. Každý z hráčů si musí v hlavě srovnat, jak a jestli chce pracovat na svém sportovním růstu a mít radost z pohybu: „ konstatoval trenér Pavel Kučírek“. Tento zápas byl vlastně zápasem dvou pětek, jedna složená z děvčat na obou stranách a druhá z chlapců. Podolská děvčata naše hráčky přehrála rychlostí a větší bojovností. Chlapci hráli své čtvrtiny  vyrovnaně. Avšak přínosem těchto zápasů je hra s různě silnými soupeři v rámci Vysočiny a Jižní Moravy.

Sestava a body Juhas Ondřej 11, Mičín Michael 10, Halačka Jiří 9, Marek Josef 5, Přibyl Jakub  3, Michlíčková Adéla 3, Žampová Karolína 4, Mičín Daniel 2, Jelenová Martina, Kment Martin 2, Říha Jiří, Čermáková Natálie, Musil Marek, Čermáková Natálie, Kúřil Vojtěch

Co říci závěrem:“ Hráče je třeba pochválit a Ti si musí uvědomit, že se  musí plně soustředit na jakoukoli činnost v zápasu. Pokud má bránit, tak zaujmout správný postoj v obraně a nenechat hráče uniknout bez míče, Dále je třeba proměňovat šance pod košem a nebát se vyskočit pro odražený míč. Správně zpracovat míč chycením do dvou rukou, ne ho srážet. Driblink používat pro překonání hráče soupeře, čímž vytvoří početní převahu družstva na hřišti.

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek, a není jim lhostejné, co jejich ratolesti dělají ve volném čase, pošlete děti do oddílu basketbalu Velké Meziříčí.

Trénujeme: ÚTERÝ 16:00-17:00(ročník 2009 a mladší) 17:00-18:30(ročník 2006 a mladší),

STŘEDA 16:00-17:00, (ročník 2009 a mladší) 17:00-18:30(ročník 2006 a mladší,

PÁTEK 16:00-17:30, (ročník 2009 a mladší) 17:00-18:30(ročník 2006 a mladší

Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2007 a mladší.