Naše webové stránky používají soubory cookie. Prohlížením našich webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie. Další informace zde.

Další ligové vítězství juniorů

O víkendu odehráli se utkali juniorští basketbalisté Velkého Meziříčí v rámci ligy U19 skupiny B, připsali si jednu výhru s Pardubicemi.

BK Velké Meziříčí – Tesla Pardubice 70:66 (18:14, 34:31, 55:41)

Sobotní zápas začal vyrovnaně, po první čtvrtině byl stav 18:14 ve prospěch domácích, začali je ale trápit střelci Pardubic svými trojkovými pokusy, které domácí hráči podcenili a nechávali soupeřům volné střely.

Druhá čtvrtina se už nesla ve znamení chyb, ztrát míčů a neproměněných trestných hodů na obou stranách. Po polovině zápasu bylo skóre zápasu 34:31. „Hráči vycítili, že můžeme Teslu v této sestavě porazit a tak přitvrdili hru, zlepšili střelbu ze střední vzdálenosti a v 7. minutě jsme už vedli 55:37. Matěj Vrtal v této fázi zcela ovládl hru pod oběma koši,“ uvedl trenér domácích Pavel Kučírek.

Dirigentskou taktovku v tu dobu držel Jan Sladký a sekundovali mu všichni ostatní hráči, svou agresivní a důslednou obranou. Vidinou lehkého vítězství začali domácí hráči čtvrtou čtvrtinu zcela bez nápadu a staticky. V útoku byli bez pohybu, v obraně nestíhali opět střelce Tesly při pohybu na nohou. Během šesti minut se jejich náskok smrskl na čtyři body v jejich prospěch a začalo drama. „Po oddechovém čase se hráči zklidnili a opět se začali rvát o každý míč. Rozdíl skóre jsme drželi na šesti bodech. V posledních dvou minutách hry došlo na taktické fauly ze strany Pardubic. Naši hráči házeli dohromady dvanáct trestných hodů a ani jeden neproměnili,“ dodal trenér Kučírek. Naštěstí pro domácí byli střelci Pardubic také bezzubí.

Sestava a body domácích

Vrtal 27, Sladký 15, Studený 8, Ferdan 6, Dufek 6, Šmíd 3, Chovan 3, Mikoláš Jakub 2, Ostrý, Rosa, Ivančík a Klapal, trenéři Kučírek, Rapušák a Filla.

BK Velké Meziříčí – Sokol Hradec Králové 64:73 (13:19, 28:45, 45:55)

Do nedělního zápasu nastupoval domácí tým s touhou po dalším skalpu družstva z čela tabulky. Začátek zápasu tomu nasvědčoval, ale zase nedůsledná obrana střelců Hradce a rázem rozdíl šesti bodů v neprospěch Velkého Meziříčí po prvním období hry.

Útlum celého družstva ve druhé čtvrtině způsobil výsledek po polovině utkání 28:45, tedy rozdíl téměř dvojciferný. O přestávce se hráči navzájem vyhecovali. „Velmi dobře hrál kapitán Martin Šmíd. Bojoval, žádný míč pro něho nebyl ztracený a celé družstvo vybudil k lepšímu a bojovnějšímu výkonu. Agresivnější pohyb v obraně se vyplatil a hra se začala vyrovnávat. Pod oběma koši se prosadili naši podkošoví hráči Tomáš Ferdan a Matěj Vrtal. V útoku přiváděl k šílenství pivoty Hradce svou excelentní obrátkou Matěj Vrtal. Rozehrávač Jan Sladký se rozstřílel a začalo mu to padat. Jen opět škoda pěti neproměněných trestných hodů v tomto období utkání,“ hodnotil Pavel Kučírek.

Po třetím období hry stáhli domácí na rozdíl deseti bodů. Ve čtvrtém období hry pokračovali v náporu, ale opět šest neproměněných trestných hodů je zabrzdilo. „V 5. minutě období jsme byli na dosah, pouhých pět bodů nám chybělo k vyrovnání. Nutno ale pochválit všechny hráče za předvedený výkon,“ konstatoval trenér Kučírek.

Sestava a body domácích

Vrtal 24, Sladký 20, Studený 10, Ferdan 5, Dufek 2, Šmíd 2, Mikoláš Jakub 1, Chovan, Ostrý, Rosa, Ivančík a Klapal, trenér Kučírek.

Nájezd Matěje Vrtala na koš Pardubic
Nájezd Matěje Vrtala na koš Pardubic