Další dvě cenná vítězství venku s Kyjovem

O víkendu odehráli naši borci dva zápasy s družstvem TJ Jiskra Kyjov ve sportovní hale v Kyjově.
TJ Jiskra Kyjov – BK Velké Meziříčí 48:61 (15:15, 19:34, 40:48)

Zápas s Kyjovem, sousedním družstvem z čela tabulky, začal vyrovnaně díky našim ztrátám a neproměňováním jasných nájezdů na koš soupeře. Po první čtvrtině byl stav nerozhodný 15:15. Ve druhém období hry jsme Kyjov jasně „převálcovali“ zlepšenou obranou po celém hřišti, hráčům to začalo „padat“, ale proměňování trestných hodů byl problém.  Třetí čtvrtinu jsme prohráli 21 : 14. Kyjov tak snížil náš náskok na 8 bodů v náš prospěch a opět bylo o co „hrát“. Čtvrté období naši borci opět vyhráli rozdílem 5 bodů a vítězství bylo naše v celku rušném prostředí Kyjovské haly.

Sestava a body: Němec 20, Malec 11, Grodl Daniel 11, Grodl František 9, Novák 6, Topinka 2, Trávníček 2, Munduch, Kocián, Bratránek, Špička.

TJ Jiskra Kyjov – BK Velké Meziříčí  56:59 (9:14, 16:25, 36:44)

Do druhého zápasu s Kyjovem nastoupili naši borci sebevědomě, ale téměř nulová úspěšnost trestných hodů (7/1) nás připravila o vyšší vedení. Ve druhém období hry naši hráči byli uspokojeni vedením v zápase.  Hráči nebránili pohybem na nohou, snažili se vypichovat míče a tím pádem přicházeli z naší strany fauly na soupeřovi hráče. Jenom díky střelecké nemohoucnosti Kyjovanů jsme vedli 25:16. Třetí čtvrtina byla vyrovnaná a Kyjované měli větší hlad po vítězství, než naši hráči. Čtvrté období hry už se neslo ve stylu „kdo z koho“. Naši borci ustáli tlak Kyjovanů a zvítězili o pouhé tři body.

Chlapce je potřeba pochválit za bojovnost a dobrou obranu, obzvlášť v situacích, kdy se nedařilo.

Sestava a body: Němec 14, Novák 12, Grodl Daniel 10, Malec 9, Grodl František 8, Topinka 4, Trávníček 2, Munduch, Kocián, Bratránek, Špička.

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek, a není jím lhostejné co jejich ratolesti dělají ve volném čase, pošlete děti do přípravky basketbalu v tělocvičně ZŠ Školní, kde trénujeme. Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“. Přivítáme kluky i holky ročník 2003 a mladší.

POZVÁNKA NA DALŠÍ BASKETBALOVÉ ZÁPASY U15

Na závěr bych chtěl pozvat všechny příznivce kvalitního basketbalu na sobotní (17.února 2018) domácí dvojzápas žáků U15 BK Velké Meziříčí versus SAM Brno B, začátky 9:00 a 11:00 v tělocvičně ZŠ ŠKOLNÍ Velké Meziříčí.