Brno a Olomouc nad síly juniorů

Mladí basketbalisté BK Velké Meziříčí přivítali v lize juniorů U19 celky Brna a Olomouce, body tentokrát na Vysočině nezůstaly

BK Velké Meziříčí – SAM BŠM Brno 59:72(18:11, 28:24, 46:49)

Domácí vstoupili do zápasu s odhodláním poprat se o vítězství se soupeřem z Brna. „Nástup v první čtvrtině hry byl výborný, po devíti minutách hry jsme vedli 18:7. Vše se dařilo,“ hodnotil úvod trenér domácích Pavel Kučírek.

Po první čtvrtině se týmy rozešly na přestávku za výsledku 18:11. Ve druhé čtvrtině domácí hráči neudrželi střelce Brna. Časté ztráty míčů ve hře i obraně a navíc se připojila střelecká nemohoucnost velkomeziříčských hráčů při střelbě za dva a tři body.

„Po půlce zápasu jsme udrželi rozdíl čtyř bodů v náš prospěch. Ve třetí čtvrtině jsme neubránili střelce trojek a výsledek se otočil na rozdíl tří bodů ve prospěch soupeře. Ve čtvrté čtvrtině jsme se snažili výsledek korigovat zvýšenou bojovností, ale opět jsme neuhlídali střelce Brna, kteří stříleli z pozic zcela nebráněných. Stálým problémem jsou zbytečné ztráty míčů a útočný doskok byl velmi slabý. Příjemným překvapením byla agresivní hra Daniela Klapala jak v obraně, tak v útoku. Může být příkladem pro ostatní. Dobrý zápas zahráli všichni hráči, hlavně Matěj Vrtal a Jan Sladký. Rychlý návrat do obrany je pro některé hráče problém (Tomáš Ferdan, Jakub Mikoláš). Vyplývá to z jejich laxního přístupu a malé bojovnosti. Každý hráč si musí uvědomit, že basketbal je kolektivní hra, která potřebuje dobře individuálně připravené jednotlivce. To by měla být výzva pro hráče do dalšího tréninku,“ hodnotil zápas Pavel Kučírek.

Body

Matěj Vrtal 20, Jan Sladký 18, Tomáš Ferdan 8, Jakub Mikoláš 4, Martin Šmíd 4, Vojtěch Dufek 3, Jakub Mezlík 0, Lukáš Ivančík 0, Jan Mikoláš 0, Tomáš Chovan 0, Jiří Studený 0, Ostrý Adam 0.

BK Velké Meziříčí – SKP UP BCM Olomouc 53:73(10:22, 23:40, 39:61)

Další ze zápasů, ve kterém mohli mladí basketbalisté Velkého Meziříčí získat další důležité body do tabulky soutěže, odehráli s celkem Olomouce.

„Naši hráči začali jako opaření, nedařila se střelba, útoky hostů z Olomouce byly z naší strany bez obrany. Pod košem soupeře nás limitovalo zranění kotníku Matěje Vrtala z předešlého zápasu s Brnem. Největším problémem první čtvrtiny byla bojovnost hráčů, která se zcela vytratila.

Druhá čtvrtina už byla z naší strany bojovnější, ale velké množství ztrát a tragická střelba opět naše hráče neposunula dopředu k lepšímu rozdílu skóre. Ve třetí čtvrtině se hráči vrátili do zápasu díky větší bojovnosti a důslednosti v obraně. Nejlepší částí zápasu z naší strany bylo čtvrté období hry, kdy hráči hráli agresivně a střelecky se také dařilo. Tuto čtvrtinu jsme vyhráli 14:12. Ukázalo se, že chtít zabojovat ze strany hráčů vždy vede k vítězství. Každý zápas v lize je vždy pro hráče získáním nových zkušeností, které hráčům nikdo nevezme“, dodal trenér Pavel Kučírek, podle něhož dobře zahrál Matěj Vrtal, Jan Sladký, Jakub Mikoláš a Martin Šmíd, ostatní hráči zahráli svůj standard.