Bolestivá porážka a první letošní vítězství

TJ Slavia Kroměříž B – BK Velké Meziříčí (47:44)

Hráči BK nastoupili v sobotu 4.11.2017 k utkání na palubovce Kroměříže s chutí na první letošní výhru. Nástup do utkání se povedl zejména Vrtalovi, s nímž si obrana domácích nevěděla rady, a dovolila mu 10 bodů během 5 minut. Během druhé čtvrtiny Slavia Kroměříž srovnala krok a převrátila vedení na svoji stranu. Před poločasem se odcházelo za stavu 24:21 pro domácí. O poločasu bylo potřeba uklidnit vyburcovanou náladu podpořenou velkou skupinou fanoušků podporujících hostující tým a hlavně tvořenou rozporuplnými výroky rozhodčích a jejich nečitelným stylem.

Vstup do 3.čtvrtiny se hostujícím nepovedl a šňůra domácích zapříčinila desetibodový rozdíl. Hostující tým se ale dokázal ještě před koncem čtvrtiny zvednout a stejnou šňůrou náskok vymazal. Díky fanouškům i rozhodčím se do čtvrté čtvrtiny vstupovalo za nerozhodného stavu 35:35. Poslední čtvrtina nabídla vyrovnanou koncovku, naneštěstí (stejně jako před dvěma týdny v Hodoníně) s nešťastným koncem pro náš tým. Na konečném výsledku 44:47 se podepsalo především špatné zakončení, zejména zpoza trojkového oblouku, o čemž vypovídá jediná proměněná střela za tři body. Trefit se nebyl schopen ani trojkový specialista Chovan, který později netrefil ani na penzion ve Znojmě, kde jsme byli ubytovaní.

Soupiska a body: Vrtal 17, Sladký 11, Kovář 7, Dokulil 2, Mikoláš 2, Dufek 2, Chovan 2, Filla 1, Man.

TJ Znojmo – BK Velké Meziříčí (51:70)

Z úvodu nedělního utkání na palubovce Znojma bohužel vyřadilo tahouna hostujících basketbalistů Honzu Sladkého záhadné zranění kotníku ze sobotní noci. I přes jeho počáteční absenci se však BK Velké Meziříčí rychle ujalo dvojciferného vedení a první čtvrtina skončila za stavu 16:29. Ve druhé čtvrtině se u hostů naplno projevil spánkový deficit a dovolili domácím stáhnout skóre na 29:40. Poté, co v poločase Jan Sladký naznal, že z pohledu na námi předváděnou hru bolí oči, zatnul zuby a i s poraněným kotníkem přesnými přihrávkami režíroval cestu za pohodlným vítězstvím hostů 51:70. Za dva týdny čekají náš tým první domácí zápasy, ve kterých se pokusí obrat o body celky z Podolí a Vyškova.

Soupiska a body: Vrtal 24, Kovář 21, Man 7, Dufek 7, Sladký 4, Dokulil 4, Mikoláš 2, Filla 1, Chovan.