Žáci U15 Basketbal Velkého Meziříčí se rozdělili s Brnem o body v dalších dvou zápasech nadregionálního přeboru

O víkendu odehráli naši borci dva zápasy s družstvem SAM BŠM Brno „B“ v tělocvičně ZŠ nám. Svornosti v Brně.

SAM BŠM Brno „B“  –  BK Velké Meziříčí 46:59 (13:17, 25:26, 39:38)

Pátý  zápas v soutěži začal pro naše družstvo příznivě.Po dvou vstřelených trojkách Malce a Topinky a dalších dvoubodových koších jsme vedli 17: 13, ale počet ztrát míčů a neproměněných nájezdů se nám málem vymstil v průběhu dalších dvou čtvrtin. Družstvo Brna úporně dotahovalo.Po půlce utkání jsme  vedli o pouhý jeden bod. Skore na světelné tabuli ukazovalo 25: 26 v náš prospěch. Po třetím hracím období jsme prohrávali o bod 39:38. Ve třetí minutě čtvrté čtvrtiny zápasu  se naši borci prosadili zrychlenou hrou, proměněnými nájezdy do soupeřova koše, bezchybnou střelbou a zlepšenou obranou. Čtvrtou čtvrtinu jsme vyhráli 7: 21 a zápas celkově rozdílem 13 bodů. „Všechni hráče je nutno pochválit za předvedený výkon, ale  všichni hráči musí  dále pracovat  na zlepšení  svých individuálních dovedností  a obranných návyků“ : konstatoval trenér  Pavel Kučírek.

Sestava a body: Malec 21, Grodl Daniel 11, Grodl František 11, Novák 11,

Topinka 3, Sýkora 2, Bratránek 0, Drápela 0, Špička 0, Trojan 0

SAM BŠM Brno „B“  –  BK Velké Meziříčí 72:54 (18:10, 41:27, 57:45)

Šestý zápas soutěže začal z naší strany, díky neproměněným nájezdům, střelám ze střední vzdálenosti a velkým množstvím faulů v obraně, zcela tragicky. Jen díky  osmi neproměněným trestným hodům ze strany Brna byl rozdíl ve skore pouhých  osm bodů v náš neprospěch. Do poloviny zápasu se rozdíl ve prospěch Brna zvýšil o dalších šest bodů. Třetí čtvrtinu se hráči asi probudili ze sna a začali bojovat a čtvrtinu vyhráli o dva body. Navíc se dva hráči základní sestavy vyfaulovali a ostatní hráči toho měli na koci druhého zápasu „plné zuby“, ale přesto bojovali do konce. Daniel Grodl byl velmi platný svými rychlými nájezdy do soupeřova koše. Bohužel v zápase chyběli Novák  a zraněný Trávníček.

Sestava a body: Malec 13, Grodl Daniel 12, Grodl František 12, Sýkora 10,

Topinka 4, Špička 3, Trojan 0, Drápela 0, Bratránek 0.

Touto cestou vyzývám všechny rodiče, kteří čtou tento článek a není jím lhostejné  co jejich ratolesti dělají ve volném čase, pošlete děti do přípravky basketbalu v tělocvičně ZŠ Školní, kde trénujeme. Držíme se sloganu“ kdopak by se sportu bál, pojď s námi hrát basketbal“.

Přivítáme kluky i holky ročník 2003 a mladší ročníky 2005  až 2010.

POZVÁNKA NA DALŠÍ BASKETBALOVÉ ZÁPASY U15

Na závěr bych chtěl pozvat všechny příznivce kvalitního basketbalu na sobotní (25.listopad2017) domácí dvojzápas žáků U15 BK Velké Meziříčí versus Tygři JBC Brno B, začátky 9:00 a 11:00 v tělocvičně ZŠ ŠKOLNÍ Velké Meziříčí.