Junioři porazili Bystřici

O víkendu odehráli naši borci další dva zápasy s družstvem Sokola Bystřice nad Pernštejnem v tělocvičně ZŠ Školní ve Velkém Meziříčí.
BK Velké Meziříčí
Sokol Bystřice nad Pernštejnem 45:34 (11:9, 23:17, 33:23)

První sobotní zápas začal pro naše družstvo velmi nadějně a naši borci po 1. období hry vedli 11:9. Hráli jsme pouze se dvěma hráči na střídání, protože někteří byli nemocní a někteří se nedostavili bez omluvy. „Museli jsme pravidelně střídat, aby hráči fyzicky vydrželi“, řekl trenér Pavel Kučírek. Po druhé čtvrtině jsme už vedli o 5 bodů. Střelba trestných hodů byla z naší strany velmi tragická, po první půlce zápasu byla naše bilance 15/7 což není ani 50% úspěšnost trestných hodů.  Na každý další koš jsme se nadřeli. Dalším záporem hry našich hráčů bylo zbytečně mnoho ztrát míčů. Ve třetí čtvrtině se „chytil“ trojkou Daniel Klapal. Jirka Studený se konečně ve třetí čtvrtině dostal do pohody a ve čtvrtém období nasázel 8 bodů z krásných nájezdů 1 na 1. Pod oběma koši doskakovali Tomáš Doležal, Vojta Dufek a Jakub Mikoláš. Skóre na konci zápasu se zastavilo na 45:34 v náš prospěch. Je třeba závěrem podotknout, že všichni nastoupivší hráči odvedli svůj standardní výkon jak v obraně, tak v útoku. Je však pouze v hlavách dnešních mladých hráčů, kteří si musí sami uvědomit, co chtějí zlepšit na svých individuálních basketbalových dovednostech.

Sestava a body BK VM: Jiří Studený 13, Vojtěch Dufek 11, Tomáš Doležal 8, Jakub Mikoláš 8, Daniel Klapal 5, Michal Krejčí, Martin Seknička.

BK Velké MeziříčíSokol Bystřice nad Pernštejnem 42:38(10:14, 21:22, 33:28)

Druhý zápas začal z naší strany nekoncentrovaně bez důsledné obrany střelců z Bystřice a v 6. Minutě prvního období jsme prohrávali 6:12. Závěrečná „trojková“ střela Jakuba Mikoláše v posledních vteřinách první čtvrtiny upravila stav na 10:14. Ve druhé čtvrtině Adam Ostrý dvěma úspěšnými střelami za 3 body otočil skóre zápasu v náš prospěch. Po polovině zápasu už bylo skóre 21:22. Třetí období hry už jsme měli zcela ve své režii a ujali jsme se vedení 33:28. Junioři z Bystřice začali v posledním období hry silně dotahovat, ale naši s přehledem udrželi 4 bodový rozdíl ve svůj prospěch, navíc po velmi dramatické koncovce.

Sestava a body BK VM: Adam Ostrý 11, Jakub Mikoláš 9, Daniel Klapal 8,Vojtěch Dufek 7, Tomáš Doležal 5, Michal Krejčí 2, Martin Seknička.